.post img {max-width:80% !important}

czwartek, 8 listopada 2012

TAG: Moje blogowe sekrety

Już jakiś czas temu zostałam oTAGowana przez grimagee, musiałam sobie wszystko przemyśleć, poukładać i odpowiadam :)Zasady:
1. Zamieść baner w poście odpowiadającym na tag.
2. Napisz, kto Cię otagował i zamieść zasady zabawy.
3. Odpowiedz na wszystkie pytania.
4. Zaproś do zabawy 5 innych blogerek.


1. Ile czasu prowadzisz bloga i jak często publikujesz posty? 
Bloga prowadzę od lutego 2012. Z postami jest bardzo różnie. Zależy czy mam stały dostęp do internetu, czy coś innego pochłania mój czas. Na początku prowadzenia bloga byłam zajęta studiami, więc nowe posty nie pojawiały się tak często. Na wakacjach dostęp do internetu miałam bardzo ograniczony, więc postów praktycznie nie było. Teraz, w Rumunii, mam świetny dostęp do neta, mało zajęć, więc i postów jest więcej.

2. Ile razy dziennie zaglądasz na bloga i czy robisz to w pierwszej kolejności?
Bloggera mam przypiętego na stałe do mojej przeglądarki, jest więc jedną z pierwszych stron, które sprawdzam po włączeniu lapka. Jeśli mam dostęp do internetu to na Bloggera zaglądam bardzo często: piszę i redaguję nowe notki, czytam komentarze oraz posty innych blogerek. Na samego bloga wchodzę rzadziej, aby odpowiedzieć na komentarze, zobaczyć jak prezentuje się dana notka, czy skopiować link do któregoś posta.

3. Czy Twoja rodzina i znajomi wiedzą, że prowadzisz bloga?
Na początku nie wiedział nikt z najbliższego otoczenia. Teraz wie kilkoro najbliższych znajomych i moje kuzynki. 

4. Posty jakiego typu interesują Cie najbardziej u innych blogerek?
Lubię posty z ciekawymi mani i fajnymi stylizacjami. Moje ulubione to posty dotyczące naturalnej pielęgnacji, czyli porady, przepisy na ręcznie robione kosmetyki. Często czytam też recenzje ciekawych produktów.

5. Czy zazdrościsz czasem blogerkom?
Pewnie, że zazdroszczę ;) Fajnych kosmetyków, zwłaszcza tych niedostępnych w PL, świetnych fotografii, ładnych blogów ;)

6. Czy zdarzyło Ci się kupić kosmetyk tylko po to, by zrecenzować go na swoim blogu?

Zdarzyło mi się to ostatnio podczas akcji maseczkowej, kupiłam wtedy kilkanaście maseczek z zamiarem przetestowania i zrecenzowania na blogu. Oczywiście nie wykorzystałam jeszcze wszystkich ;)

7. Czy pod wpływem blogów urodowych kupujesz więcej kosmetyków, a co za tym idzie, wydajesz więcej pieniędzy.

Tak było na początku mojego blogowania. Jeśli zobaczyłam recenzję fajnego produktu, który mi odpowiadał musiałam go mieć. Dużo kosmetyków kupowałam też na promocjach. W efekcie mam teraz kilka sztuk podobnych produktów, ale akcja denko trwa i od dwóch tygodni nie kupiłam ani jednego kosmetyku (paczki się nie liczą, bo zamawiałam je wcześniej ;)

8. Co blogowanie zmieniło w Twoim życiu?
Mam więcej kosmetyków ;) Moja pielęgnacja stała się bardziej świadoma (zwracam uwagę na składy i na działanie). Podczas stosowania kosmetyków w myślach układam już sobie jego recenzję ;) Prowadzenie bloga stało się jedną z moich pasji, daje mi to prawdziwą przyjemność i satysfakcję.

9. Skąd czerpiesz pomysły na nowe posty?
Inspiracji mam bardzo dużo: artykuły w czasopismach, strony internetowe, fora, blogi. Czasem świetny pomysł rodzi się nagle w mojej głowie.

10. Czy miałaś kiedyś kryzys w prowadzeniu bloga, tak, że chciałaś go usunąć?
Nigdy. Początki były trudne, ja byłam niecierpliwa, ale jakoś kryzysu nie miałam nigdy. Może też dzięki temu, że czasami nie mam stałego dostępu do internetu i mogłam sobie od bloga "odpocząć".

Pytanie dodatkowe: Co najbardziej denerwuje cię w blogach innych dziewczyn?
Jako polonistka z wykształcenia mam schizy na punkcie poprawnej pisowni, nie chodzi mi o literówki, bo to każdemu może się zdarzyć, ale bardziej chodzi mi o rażące błędy ortograficzne, stylistyczne oraz nieumiejętność stawiania spacji po znakach interpunkcyjnych.
Również denerwujące jest pisanie postu ciurkiem i małymi literkami - źle się to czyta.


Do TAGu zapraszam:

6 komentarzy:

 1. Polonistka, no proszę:))) Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również odpowiadałam na ten TAG:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za otagowanie, ale czy ja dam radę...;)

  OdpowiedzUsuń
 4. też miałam początkowo tak, że co przeczytałam jakąś ciekawą recenzję kosmetyku, który wydawał mi się być w danej chwili potrzebny, to lecialam kupić go kupić. :D teraz trochę dałam na wstrzymanie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...